Wadowice Górne > Po brutalnej napaści dostali areszt i dozór

  Wadowice Górne > Po brutalnej napaści dostali areszt i dozór

  ada

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  31-letni Bogdan R. pozostanie w areszcie przez trzy miesiące, a 28-letni Mirosław M. jest pod policyjnym dozorem. Nie może opuszczać kraju. Ci dwaj mężczyźni są podejrzani o brutalne rozboje, do których doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Wadowicach Górnych.

  57-letni Józef S. idąc przez wieś ok. 2 w nocy zorientował się, że w jego stronę biegnie trzech mężczyzn. Nie znał ich. Nagle rzucili się na swoją ofiarę i brutalnie bili pięściami. 57-latek nie był w stanie się obronić. Bandyci zabrali mu 2700 złotych, kartę bankomatową, prawo jazdy, dowód osobisty, dowód rejestracyjny oraz telefon komórkowy.

  Policjanci ustalili, że tej nocy ta sama grupa napadła na jeszcze jednego mężczyznę, tylko 10 minut wcześniej. Stracił telefon komórkowy.

  Materiały dowodowe w tej sprawie pozwoliły ustalić, że Bogdan R. dopuścił się rozboju (za co grozi mu do 12 lat więzienia), a Mirosław M. brał udział w pobiciu (może spędzić za kratami do 3 lat, ale jeżeli okaże się, że pobicie było ciężkie, nawet 8).

  Na razie los trzeciego sprawcy nie jest jeszcze przesądzony. Trwają czynności procesowe.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo