Stalowa Wola > Rośnie zainteresowanie ofertą edukacyjną w...

  Stalowa Wola > Rośnie zainteresowanie ofertą edukacyjną w szkołach średnich

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Będzie więcej klas w szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie stalowowolskim, a konkretnie w Stalowej Woli. We wrześniu uczniowie rozpoczną naukę w 62 oddziałach klas pierwszych.

  To o dwa oddziały więcej, niż było ich w ostatnich klasach w starym roku szkolnym. Pojawiają się nowości edukacyjne, a wśród nich klasa wojskowa w Zespole Szkół Nr 2. Powstało także pierwsze w mieście liceum katolickie, które prowadzić będzie diecezja sandomierska.

  Jak się dowiedzieliśmy w starostwie, największym zainteresowaniem młodzieży cieszył się Zespół Szkół Nr 1, zwanym "przy basenie", w którym utworzono 14 oddziałów.
  W Zespole Szkół Nr 2, popularna "budowlanka", dokonano naboru do 12 oddziałów, a w Zespole Szkół Nr 4 ("przy hucie") do 11 oddziałów. 10 klas pierwszych utworzono w Liceum Ogólnokształcącym imienia Komisji Edukacji Narodowej.

  W "ekonomiku" i szkole gastronomicznej utworzono po 6 oddziałów klas pierwszych, a w Zespole Szkół Nr 6 Specjalnych dokonano naboru do 3 oddziałów.

  Najwięcej uczniów będzie się uczyć w technikum - w 23 oddziałach, w liceum ogólnokształcącym - w 21 oddziałach, a w zasadniczej szkole zawodowej - w 17 oddziałach. - Niewielkie jest zainteresowanie nauką w technikum uzupełniającym. Choć ofertę zaprezentowały prawie wszystkie zespoły szkół, to naboru dokonano do jednego oddziału w Zespole Szkół Nr 5 czyli szkole gastronomicznej - powiedziała Dorota Szczurek, odpowiedzialna za kontakty z mediami w starostwie.

  - Cały czas trwa nabór do szkół dla dorosłych, dlatego ostateczną ilość klas pierwszych poznamy na początku września - zastrzega Dorota Szcurek.

  W powiecie stalowowolskim funkcjonują także szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez inne organy niż starostwo. I tak do Liceum Samorządowego przyjęto uczniów do 7 oddziałów klas pierwszych, a w nowo powstałym Liceum Katolickim utworzono 3 oddziały. Natomiast do liceum ogólnokształcące w Zaklikowie uczęszczać będzie młodzież do 2 klas pierwszych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo

   Gry