Stalowa Wola > Piknik balonowy dopiero we wrześniu

  Stalowa Wola > Piknik balonowy dopiero we wrześniu

  /ebnis/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nie będzie w Stalowej Woli wielkiego pikniku balonowego z udziałem tego najważniejszego - balonu ufundowanego z okazji jubileuszu 70-lecia miasta. Magistrat musiał zmienić swoje plany.
  Pierwotnie mieszkańcy Stalowej Woli mieli zobaczyć jubileuszowy balon w sierpniu. Ale ostatecznie na naszym niebie pojawi się on dopiero pod koniec września.

  - To ostateczny termin - zapewnia Robert Fila, szef kancelarii prezydenta miasta.

  Przypomnijmy. Na początku marca pisaliśmy o planach prezydenta z okazji zbliżających się obchodów 70-lecia naszego miasta. Andrzej Szlęzak, postanowił między innymi kupić z tej okazji stalowowolskiemu aeroklubowi balon, który miał wzbić się w powietrze już w sierpniu.

  Ogłoszony przez miasto przetarg na jego kupno został unieważniony. Okazało się, że 200 tysięcy złotych, które przeznaczyło na zakup to kwota zbyt niska. Oferty firm startujących w przetargu znacznie ją przekraczały.

  Miasto wpadło na pomysł, że za 200 tysięcy złotych sfinansuje uszycie czaszy, a stalowowolski aeroklub własnymi siłami zorganizuje kosz i wyposażenie niezbędne do działania balonu.

  Teraz zapadła decyzja, że pokaz balonu odbędzie się podczas pikniku industrialnego, który zaplanowano na koniec września.

  - Uznaliśmy, że nie ma sensu organizować w krótkim odstępie czasu dwóch imprez. Z tym wiązałyby się dodatkowe koszty. Chcemy połączyć obie. W ramach pikniku industrialnego odbędzie się w naszym mieście "Balonowe Babie Lato". Wtedy odbędzie się prezentacja jubileuszowego balonu - mówi Fila.

  Jak się dowiedzieliśmy w imprezie weźmie udział 5-6 balonów. Oprócz tego przewiduje się pokaz motolotni i szybowców.
  O szczegółach pikniku industrialnego będziemy informować.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo