Jadachy > Konsekracja kościoła z okazji 25-lecia parafii

  Jadachy > Konsekracja kościoła z okazji 25-lecia parafii

  WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Z okazji 25-lecia parafii świętego Maksymiliana Kolbe w Jadachach biskup Edward Frankowski dokonał konsekracji miejscowego kościoła.

  W czwartek tłumy wiernych uczestniczyły w uroczystym poświęceniu i przekazaniu ich świątyni na własność Bogu. Ceremonię przeprowadzono według obrzędu, którego główne elementy powstały w liturgii gallikańskiej i rzymskiej między IV a IX wiekiem.

  Ceremonia składała się z trzech części. Pierwszą było pokropienie ścian budynku wodą święconą i odbycie procesji do wnętrza świątyni.
  W kolejnej części za pomocą wody gregoriańskiej biskup uświęcił wnętrze kościoła, po czym odmówił prefację, błagając o wspomożenie Ducha Świętego. W ostatniej części dokonała się właściwa konsekracja murów - poprzez namaszczenie olejem tzw. zacheuszków symbolizujących dwunastu apostołów. Po namaszczeniu ołtarza spaliło się na nim kadzidło w czterech rogach i pośrodku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo