Ulanów > Na kąpielisku w Ulanowie chłopcy kąpią sie w...

  Ulanów > Na kąpielisku w Ulanowie chłopcy kąpią sie w niedozwolonym miejscu

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na kąpielisku na rzece Tanew w Ulanowie w powiecie niżańskim w ciepłe dni chłopcy igrają ze śmiercią. Kąpiel jest zabroniona w sąsiedztwie tamy. Tymczasem zawsze jest tam grupa chłopaków, którzy skaczą do wody na główkę.

  Rzeka Tanew przez ostatnie lata nie nadawała się do kąpieli z powodu zanieczyszczeń sanitarnych. W tym roku inspekcje sanitarne stwierdziły poprawę czystości. Miejsce, które od dziesiątków lat jest popularnym kąpieliskiem, jest więc bezpieczne. Woda szeroko się tu rozlewa, jest płytka, co sprzyja zabawom dzieci.
  A jednak są osoby, które kuszą zły los. Na kąpielisku jest zakaz przebywania osób w wodzie przy dwustopniowej tamie. Nikt się tym nie przejmuje. Zawsze w ciepłe dni jest tam mnóstwo chłopców i młodych mężczyzn. Nie tylko wchodzą pod wodospad, ale skaczą na główkę do wody, co też jest zakazane.

  Właśnie przy tamie woda jest nieco głębsza, co sprzyja skakaniu "na główkę" do wody. Jest to jednak bardzo niebezpieczne. Woda nie jest na tyle głęboka, żeby można było do niej skakać, a widoczność w spienionej wodzie jest żadna. Upłynąłby długi czas zanim ktoś by się zorientował, że komuś coś się stało pod wodą.

  Aż się prosi o interwencję policji, zanim dojdzie do nieszczęścia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo