Tarnobrzeg > Bank Żywności pomaga powodzianom z Ukrainy

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Napoje i nabiał dla powodzian z Ukrainy odbiorą jutro w Tarnobrzegu pracownicy Podkarpackiego Banku Żywności.

  Pomoc z Tarnobrzega to odpowiedź na apel Doroty Rosińskiej, dyrektor Podkarpackiego Banku Żywności, która prosiła o przekazanie żywności o długim okresie przydatności do spożycia. Proszono o mąki, kasze, ryż, konserwy oraz napoje. Czesław Łuszczki, szef Tarnobrzeskiego Banku Żywności z zadowoleniem podkreśla, że żywność zebrano w tak krótkim czasie.

  - Mamy tysiąc litrów napojów - podlicza prezes Łuszczki. - Przekażemy także 1,5 tony wyrobów z nabiału. To sery, desery i inne wyroby z dobrą datą ważności. Otrzymaliśmy je od hurtowni w Stalowej Woli. Jutro żywność i napoje pojadą do Rzeszowa.

  Dary zostaną przekazane do obwodu tarnopolskiego, gdyż właśnie tam mieszka największe skupisko Polaków, poszkodowanych w lipcowej powodzi. Transport żywności na Ukrainę odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo