Nowa Dęba > Przebudują przystanek autobusowy i parking

  Nowa Dęba > Przebudują przystanek autobusowy i parking

  WW

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jest dziurawo i paskudnie a ma być gładko i estetycznie. Mowa o placu z zatoczką autobusową w Nowej Dębie, gdzie ma powstać dworzec dla podróżnych.

  Trwająca modernizacja drogi krajowej nr 9 na odcinku przebiegającym przez miasto dotyczy budowy chodników wzdłuż drogi, zjazdów i położenia nowej nawierzchni. Władzom miasta zależy też by poprawiła się estetyka placu położonego przy tej drodze, ważnego dla miejskiej komunikacji. Jest tu przystanek autobusowy i parkingi.

  - Zagospodarowanie tego placu jest przestarzałe. Zdecydowaliśmy się go przebudować, bo psuje wizerunek miasta - mówi burmistrz Wiesław Ordon.
  Problemem jest dziurawa, nierówna nawierzchnia i nieestetyczne zadaszenia przystanku. O tym, że pasażerowie oczekujący na autobus nie mają komfortowych warunków wielokrotnie mówiło się na sesjach.

  Wszystko wskazuje na to, że niewielki przystanek dworcowy zostanie zastąpiony przez budynek. Mały, lecz funkcjonalny, gdzie będzie poczekalnia, toalety i pokój dyżurnego ruchu.

  - Chcemy, by po przebudowie na placu nie było na nim miejsc postojowych dla autobusów, które teraz czekają na kurs. Sygnalizowałem tarnobrzeskiemu PKS, że szukamy innej bazy - dodaje burmistrz.

  Inwestycja zapowiadana na ten rok jest ciągle na etapie projektowania gdyż przedłużają się uzgodnienia samorządu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która przebudowuje krajową "dziewiątkę". Jako właściciel drogi musi przy swojej inwestycji uwzględnić obiekt, który znajduje się przy drodze zwłaszcza, że organizacja ruchu w tej okolicy trochę się zmieni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo