Tarnobrzeg > Urzędy będą wypłacały pieniądze z funduszu...

  Tarnobrzeg > Urzędy będą wypłacały pieniądze z funduszu alimentacyjnego

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Urzędy miast i gmin w naszym regionie od października będą wypłacały pieniądze z funduszu alimentacyjnego. Wnioski można składać do urzędów w Tarnobrzegu, Nowej Dębie, Gorzycach, Grębowie i Baranowie Sandomierskim.

  Na wypłatę mogą liczyć ci, którzy mają sądownie zasadzone alimenty od rodzica, a ten jednak nie płaci i nie jest w stanie wyegzekwować tego nawet komornik. Ważne jest też, by osoby starające się o pieniądze z funduszu alimentacyjnego nie ukończyły 18 lat, jeśli już się nie uczą, lub też 25, jeśli nadal się uczą.

  Fundusz zapewnia też wypłaty alimentów dla dzieci bez żadnych ograniczeń wiekowych, jeśli mają one orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności. Osoby, które chcą się o nie ubiegać muszą spełnić jeszcze jeden warunek. Dochód w ich rodzinie, w przeliczeniu na osobę, nie może przekraczać 725 zł.

  Dokładnych informacji na temat wypłaty alimentów udzielają pracownicy urzędów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo