Tarnobrzeg > Otworzą piwnice Zamku w Dzikowie

  Tarnobrzeg > Otworzą piwnice Zamku w Dzikowie

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Po roku intensywnych prac remontowych, od najbliższej niedzieli tarnobrzeżanie będą mogli podziwiać odrestaurowane piwnice zamku w Dzikowie. W odnowionych wnętrzach prezentowe będą trzy interesujące ekspozycje opisujące historię miasta i samego zamku.

  Zamek w Dzikowie, to najcenniejszy zabytek Tarnobrzega. Od 1522 roku do zakończenia II wojny światowej był siedzibą rodu Tarnowskich herbu Leliwa. Do ubiegłego roku, w zamku funkcjonował zespół szkół rolniczych.

  Doceniając znaczenie obiektu dla Tarnobrzega, jak również na prośbę spadkobierców rodziny Tarnowskich, lokalny samorząd zdecydował o kompleksowej rewaloryzacji zamku, który będzie siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega. Prace remontowe i adaptacyjne, które ruszyły w 2007 roku współfinansuje lokalny samorząd, Unia Europejska oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Otwarcie piwnic będzie okazją do obejrzenia trzech wystaw. Dyrekcja zamku przygotowała ekspozycje "Pradzieje Tarnobrzega", "Ceramika miechocińska" oraz "Dzieje zamku w Dzikowie".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo