Stalowa Wola > Konkurs na pieśń o mieście przedłużony

  Stalowa Wola > Konkurs na pieśń o mieście przedłużony

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zainteresowanie konkursem na Pieśń o Stalowej Woli z okazji obchodów jubileuszu 70-lecia istnienia miasta przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Przypomnijmy, że konkurs ten na wiosnę ogłosił Urząd Miasta.

  - Pierwotnie teksty pieśni można było składać do końca czerwca. Wtedy dostaliśmy około 70-80 tekstów. Po zamknięciu konkursu mieliśmy wiele sygnałów, że są jeszcze osoby, które chcą w nim wystartować. Stad decyzja o przedłużeniu tego terminu do 29 sierpnia - mówi Robert Fila, szef kancelarii prezydenta miasta.
  Warto przypomnieć, że autor tekstu, który wygra, zyska nie tylko sławę w mieście, ale otrzyma także nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych.

  Konkurs dotyczy wyłącznie tekstu. Oprawą muzyczną do pieśni zajmie się Konrad Mastyło z "Piwnicy pod Baranami", który pochodzi ze Stalowej Woli.

  Jak usłyszeliśmy poziom nadsyłanych tekstów jest bardzo różny, a motyw przewodni, który najczęściej się w nich pojawia to nawiązanie do lasu, który otacza nasze miasto.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo