Mielec > Zespół Szkół Technicznych przejdzie gruntowny...

  Mielec > Zespół Szkół Technicznych przejdzie gruntowny remont

  mg

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Najprawdopodobniej już na wiosnę przyszłego roku budynek Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu będzie gruntownie modernizowany.
  Koszt całej inwestycji szacowany jest na 10 milionów złotych. Fundusze w dużej mierze - 75 procent - mają pochodzić z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ja mówi wicestarosta powiatu mieleckiego Józef Smaczny, wniosek już został złożony. Na odpowiedź trzeba jednak poczekać jeszcze parę miesięcy.

  Starosta powiatu Andrzej Chrabąszcz podkreślała na ostatniej sesji, że Zespół Szkół Technicznych to największa placówka jaką prowadzi starostwo.
  - Nasz urząd dołoży starań, żeby doszło do realizacji inwestycji. Za najważniejsze zadanie stawiamy sobie bowiem kompleksowe remonty szkół i konsekwentnie będziemy ten plan realizować - mówił starosta.

  W ramach prac mają zostać wymienione okna. Prace obejmują też docieplenie budynku z zewnątrz i zainstalowanie pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych.
  Jak mówi wicestarosta powiatu mieleckiego Józef Smaczny, koszt inwestycji w niedługim czasie zwróci się. - Proekologiczne inwestycje to czysty zysk. Wymiana okien i ocieplenie zewnętrznej części budynku zmniejszy zapotrzebowanie na energię. Oszczędności mogą sięgnąć nawet 12 tysięcy złotych.

  W związku z koniecznością zaciągnięcia kredytu, sierpniowa sesja odbyła się wcześniej niż planowano. - Mieliśmy obradować 28 sierpnia, jednak termin składania wniosków do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. został wyznaczony na 18 sierpnia, więc musieliśmy się spieszyć.

  Wicestarosta Smaczny podkreśla, ze inwestycja jest niezwykle przyszłościowa i po prostu potrzebna. Zwraca uwagę, że Zespół Szkół Technicznych szkoli w niektórych zawodach jako jedyna placówka w mieście. - Obecnie brakuje wykwalifikowanej kadry, musimy więc stawiać na nowocześnie wyposażone szkoły. A największą placówką w mieście szkolącą przyszłych fachowców jest właśnie Zespół Szkół Technicznych - mówi wicestarosta.

  Dodaje, że inwestycja warta jest poparcia także ze względu na fakt, że jej program nauczania ma rozwijać przyszłe Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania.

  Prace powinny ruszyć na wiosnę 2009 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo