Region > Kilkadziesiąt autokarów pojedzie na manifestację...

  Region > Kilkadziesiąt autokarów pojedzie na manifestację "Solidarności"

  /ebnis/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na piątkową manifestację "Solidarności" w Warszawie pojedzie kilkadziesiąt autokarów z naszej części regionu
  1000 związkowców z NSZZ "Solidarność" z naszego regionu zapowiada na piątek wyjazd do Warszawy i udział w ogólnopolskiej manifestacji. Jak mówią, jest to jeden z elementów kampanii na rzecz walki o godne warunki pracy, płacy i emerytury. Swój udział zapowiedzieli członkowie "Solidarności" z całego kraju.

  - To będzie największa manifestacja od 2002 roku. Wtedy "Solidarność" walczyła o to by nie wprowadzać niekorzystnych dla pracowników zmian w systemie emerytalnym - mówi Andrzej Karczmarek, przewodniczący zarządu Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ "Solidarność".

  Przemarsz przez ulice stolicy odbędzie się pod hasłem "Godna praca, godna emerytura, godne życie".
  W ten sposób związkowcy chcą pokazać, że nie zgadzają się na zmiany, które planuje rząd, a według nich ograniczą prawa pracownicze i w konsekwencji pogorszą sytuację finansowa pracowników w całym naszym kraju. Manifestanci zapowiadają, że ich przemarsz będzie spokojny i liczą, że nikt nie zachowa się w stosunku do nich prowokacyjnie.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo