Stalowa Wola > Będą zwolnienia grupowe w hucie?

  Stalowa Wola > Będą zwolnienia grupowe w hucie?

  ebnis/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  W Hucie Stalowa Wola coraz częściej pojawiają się sygnały o możliwych zwolnieniach zbiorowych. Mogą dotyczyć nawet 320 osób. Zwolnienia związane są z planem restrukturyzacji zakładu, który miał być realizowany w latach 2004-2007.
  - Rzeczywiście w tym planie znajduje się jeden z punktów, który dotyczył zwolnień. Poprzedni zarząd huty zapewniał nas jednak, że nie zamierza zwalniać ludzi i właśnie ten jedyny punkt w ramach restrukturyzacji nie został zrealizowany. Teraz coraz częściej trafiają do nas niepokojące sygnały, że jednak może się tak stać - mówi Henryk Szostak przewodniczący międzywydziałowej organizacji związkowej NSZZ "Solidarność" w HSW.

  Związkowcy nie dostali jednak do tej pory żadnej oficjalnej informacji w sprawie zwolnień grupowych, które zawsze w takiej sytuacji muszą być konsultowane ze związkami zawodowymi w zakładach.

  - Żeby wyjaśnić całą sprawę, postanowiliśmy zaprosić zarząd na spotkanie komisji zakładowej i zapytać wprost, czy planowane są zwolnienia - mówi Szostak.
  Spotkanie w tej sprawie odbędzie się w połowie września.
  Jak się dowiedzieliśmy w hucie pojawiły się również plotki, że może dojść do prywatyzacji zakładu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo