Tarnobrzeg > Rekordowy jeden procent dla Fundacji "Ciepło i...

  Tarnobrzeg > Rekordowy jeden procent dla Fundacji "Ciepło i Serce"

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ponad 57 tysięcy złotych wpłynęło na konto tarnobrzeskiej Fundacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej "Ciepło i Serce" z jednego procenta przekazanego przez mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego. To rekord wśród lokalnych stowarzyszeń i fundacji, które można było wspierać jednym procentem.

  W tym roku jednym procentem podzieliło się aż osiem tysięcy mieszkańców Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Aż, bowiem w ubiegłym roku było ich tylko dwa tysiące.
  Jak mówią pracownicy Urzędu Skarbowego w Tarnobrzegu, liczba podatników przekazujących jeden procent wzrosła, ze względu na uproszony sposób przekazania kwoty na konto wybranej instytucji lub stowarzyszenia. - Jest łatwiej, bo podatnicy nie muszą już czekać w kolejkach na poczcie lub banku, a niezbędne formalności załatwiają urzędnicy - mówi Irena Sworst, kierownik działu rachunkowości podatkowej w Urzędzie Skarbowym w Tarnobrzegu. - Wcześniej pieniądze były przekazywane przez darczyńcę przed złożeniem zeznania. Teraz odbywa się to przy złożeniu zeznania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo