Nowa Dęba > Samorząd finansuje uczniom naukę pływania

  Nowa Dęba > Samorząd finansuje uczniom naukę pływania

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Dzieci z terenu gminy Nowa Dęba mogą liczyć na bezpłatną naukę pływania. Rocznie, z budżetu na ten cel przeznaczanych jest koło 30 tysięcy złotych. Do czasu oddania do użytku krytej pływalni w mieście, najmłodsi dowożeni są na baseny kryte w Stalowej Woli, Tarnobrzegu i Cmolasie.

  Nauka będzie kontynuowana także po oddaniu do użytku krytej pływalni. Jej otwarcie zaplanowano na 2010 rok. Basen kryty pozwoli nowodębskiemu samorządowi na kontynuowanie rozpowszechniania nauki pływania.
  - W Nowej Dębie pływanie zawsze było i nadal jest ważnym elementem życia mieszkańców, czemu ton nadał nieżyjący już Andrzej Gerwatowski, pasjonat pływania - wspomina Wiesław Ordon, burmistrz Dęby. - Z budżetu miasta i gminy finansujemy naukę pływania dla dzieci, które jeżdżą na baseny kryte w pobliskich miejscowościach. Raz w tygodniu organizujemy wyjazd na basen dla dzieci ze wszystkich miejscowości w naszej gminie. Rocznie na ten cel wydajemy około 30 tysięcy złotych. Chcemy to kontynuować po oddaniu do użytku basenu krytego, ale chcemy usystematyzować naukę pływania i objąć nią określony rocznik wiekowy. Chcemy, by klasy drugie i trzecie systematycznie i przez cały rok uczestniczyły w zajęciach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo