Stalowa Wola > Huta stała się atrakcyjnym producentem...

  Stalowa Wola > Huta stała się atrakcyjnym producentem sprzętu wojskowego

  ZS

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Huta Stalowa Wola weszła do pierwszej ligi polskich producentów sprzętu wojskowego. Po latach posuchy posypały się od wojska zamówienia na sprzęt produkowany w Centrum Produkcji Wojskowej. Stoisko HSW było oblegane na kieleckich targach.

  Jak zwykle huta od lat prezentuje na salonie przemysłu obronnego armatohaubice krab. Jednak dopiero w tym roku pojawiła się szansa na ruszenie seryjnej produkcji, w związku z uruchomieniem programu "Regina", czyli rozpoczęciem produkcji dywizjonu ośmiu haubic. Oznacza to w przyszłości zamówienia na 48 krabów, czyli samobieżnych haubic wyposażonych w inteligentną amunicję. Wartość całego kontraktu ma wartość ponad 1 miliard złotych.

  Hitem okazała się także modernizacja 40-lufowych wyrzutni rakiet langusta. Huta podpisała wiosną kontrakt na unowocześnienie 36 tych maszyn, a wartość kontraktu sięga blisko 100 milionów złotych. Wojsko jest także zainteresowane kupnem od huty moździerzy, maszyn do minowania narzutowego i ciężkich saperskich koparek.
  Podczas otwarcia salonu obronnego przy stoisku Huty Stalowa Wola pojawił się minister obrony narodowej Bogdan Klich. Był już w hucie w maju, podczas jubileuszowych uroczystości związanych z 70-leciem zakładu. Zobaczył produkcję wojskową w rozkwicie, z kontraktami na wiele lat, dającymi możliwość konstrukcji nowych rodzajów broni pancernej, w której huta się specjalizuje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo