Krosno > 18-latek posługiwał się fałszywą receptą

  Krosno > 18-latek posługiwał się fałszywą receptą

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Przedwczoraj po południu do jednej z aptek w Krośnie przyszedł młody mężczyzna z zamiarem wykupienia lekarstw o silnym działaniu przeciwbólowym, stosowanych między innymi w chirurgii i onkologii. Wygląd recept, liczba leków i ich dawki wzbudziły jednak podejrzenie farmaceutki. Kobieta skontaktowała się z przychodnią w Rzeszowie, której pieczątka widniała na receptach. Okazało się, że obie recepty są sfałszowane. O fałszerstwie aptekarka powiadomiła policję.

  Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że leki usiłował wykupić 18-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że do Krosna przyjechał z dwoma wspólnikami, którzy widząc policjantów odjechali. Ustalono ich przypuszczalny wygląd i samochód, którym się poruszali. Późnym wieczorem obydwu mężczyzn zatrzymano w Leżajsku. Są mieszkańcami tego miasta, mają 23 i 24 lata. Miejscowi funkcjonariusze znaleźli przy nich kilkadziesiąt najprawdopodobniej sfałszowanych recept oraz kilkadziesiąt opakowań z lekami, takimi samymi jak te, które ich kompan usiłował wykupić w Krośnie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo