Kolbuszowa > Impreza plenerowa w Parku Etnograficznym Muzeum...

  Kolbuszowa > Impreza plenerowa w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W niedzielę 14 września, o godzinie 13.00, w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej odbędzie się impreza plenerowa "Na wesele prosimy..." podczas której zostanie zaprezentowane dawne wiejskie wesele wraz z towarzyszącymi mu zwyczajami i obrzędami.

  Głównym punktem spotkania będzie widowisko weselne przedstawione przez zespół obrzędowy. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. wiechowiny, swaszczyny, błogosławieństwo młodych, przejazd orszaku weselnego do kościoła, bramę weselną, przyjęcie weselne, oczepiny.
  W zagrodach twórcy ludowi pokażą poszczególne prace związane z przygotowaniem całej uroczystości tj. wyrób pieczywa obrzędowego i kotylionów, haftowanie, przygotowywanie skrzyni wiannej, toczenie garnków na kole.

  Przy specjalnie ustawionym stole weselnym odbędzie się degustacja tradycyjnych, weselnych potraw (m.in. żuru, kapusty z grochem, chleba pieczonego "na trzonie", kołacza, bułek). Natomiast na scenie, zwyczajem dawnych zabaw weselnych, kapele ludowe zagrają i zaproszą widzów do tańca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo