Tarnobrzeg > Trwają obchody 45-lecia powstania...

  Tarnobrzeg > Trwają obchody 45-lecia powstania Stowarzyszenia Górników

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Chociaż siarki już nie, w mieście nie możne zabraknąć ludzi, którzy będą przypominali, że Tarnobrzeg rozwinął się dzięki żółtemu kruszcowi - mówi Henryk Galek, sekretarz zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa. Tarnobrzeski oddział stowarzyszenia obchodził dziś 45-rocznicę powstania.

  Stowarzyszenie powstało w 1963 roku. W tym czasie rozwój przemysłu siarkowego był znaczący. W Tarnobrzegu proces ten był szczególnie widoczny. Przybywało mieszkańców, którzy znajdowali zatrudnienie w kopalniach, budowano kolejne osiedla, przedszkola, domy kultury. - To miasto żyło siarką, dlatego założyliśmy stowarzyszenie - mówi Henryk Galek, sekretarz stowarzyszenia. - W tym czasie działała już Kopalnia Siarki w Jeziorku i Machowie. Do stowarzyszenia należeli sztygarzy, inżynierzy i inne służby. Powstaliśmy po to, by wprowadzać nowe technologie górnicze, zbierać pamiątki. Integrowaliśmy załogę. Przemysł siarkowy rozwijał się, a my działaliśmy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo