Stalowa Wola > Plenerowy koncert i wernisaż na jubileusz...

  Stalowa Wola > Plenerowy koncert i wernisaż na jubileusz miasta

  STAN

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Po raz kolejny stalowowolskie Muzeum Regionalne wychodzi z wystawą poza swoją siedzibę. W sobotę, 13 września, organizuje wernisaż ekspozycji zdjęć miasta na placu przed kinem Ballada.

  Tam też wystąpią węgierski chór oraz tenor Jarosław Wiewióra. Wykonawcy ci mają związek z otwieraną tego samego dnia wystawą "Jan Kiepura i Marta Eggerth" w salach muzealnych w hotelu Hutnik.

  Chronologicznie najpierw w Hutniku przy ulicy Wyszyńskiego 12 otwarta zostanie o godzinie 17 wystawa poświęcona słynnemu "chłopakowi" z Sosnowca - Janowi Kiepurze i jego partnerce życiowej i artystycznej, węgierskiej śpiewaczce Marcie Eggerth.
  Stąd też wybór tenora i węgierskich chórzystów w celu uświetnienia wernisażu. Ale za nim zaśpiewają odbędzie się o godzinie 18 w kinie Ballada przy ulicy Staszica 12, prezentacja książki "Miasto Stalowa Wola. Unikatowy zespół urbanistyczno-architektoniczny z lat 30. XX wieku" pod redakcją profesor Anny Sieradzkiej. Autorami publikacji są historycy sztuki i architektury związani głównie z Uniwersytetem Warszawskim i Polską Akademią Nauk. W trakcie prezentacji będzie tę publikację można nabyć.

  I wreszcie o godzinie 10 odbędzie się wernisaż wystawy "Stalowa Wola Miasto Centralnego Okręgu Przemysłowego. Urbanistyka i Architektura". Składają się na nią wielkoformatowe fotografie ustawione w nowoczesnej aranżacji przed kinem Ballada. Eksponowanie zdjęć w plenerze w środku miasta okazało się znakomitym pomysłem. Ponieważ aranżacja jest już gotowa od kilku dni, zdjęcia obejrzała już spora liczba zaintrygowanych.

  W części muzycznej usłyszymy budapesztański Chór Mieszany Csepel Onkormanyzat oraz Jarosława Wiewiórę. Dysponujący, jak i Kiepura tenorową barwą głosu muzyk zaśpiewa przeboje legendarnego "kolegi", zebrane w recitalu pod tytułem "Brunetki, blondynki".

  Wystawę przed Balladą oglądać można przez całą dobę, jest bowiem podświetlona. Oczywiście zwiedzanie jest darmowe. Natomiast ekspozycja poświęcona Marcie Eggerth i Janowi Kiepurze w sobotę będzie czynna od godziny 17 do 21. W kolejnych dniach obejrzymy ją tylko po uprzedniej rezerwacji w zwiedzania w muzeum (tel. (015-844-85-56). Cena biletów jest jeszcze nieustalona.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo