Kolbuszowa > Czekanie na pomnik ku czci wszystkim walczącym...

  Kolbuszowa > Czekanie na pomnik ku czci wszystkim walczącym i poległym w obronie niepodległości Polski

  ada

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Środowiska kombatanckie z Kolbuszowej od lat domagały się miejsca, przy którym można by obchodzić patriotyczne święta narodowe i lokalne. Wiele wskazuje na to, że doczekają się pomnika już za rok.

  Jak tłumaczy Andrzej Jagodziński, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, która zajmuje się przygotowaniami do postawienia pomnika, idea jest dość szeroka. Obejmuje oddanie czci wszystkim walczącym i poległym w obronie niepodległości Polski. - Nie chodzi więc o to, żeby docenić tylko jedno konkretne ugrupowanie, osobę lub wydarzenie. Pomnik ma przypominać o tym, jak wiele zawdzięczamy wszystkim bohaterom w naszej historii, także tej ziemi kolbuszowskiej - mówi dyrektor biblioteki.

  Na razie radni miejscy obejrzeli dwa projekty. Jeden stworzył Wilhelm Hrystyszyn, a drugi jest autorstwa Jacka Spisarkiego. - Dobrze, że będzie wybór, bo różne są sposoby pokazania danej idei. Trzeba ocenić, który sposób bardziej odpowiada lokalnemu środowisku - uważa dyrektor.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo