Region > Będą remontować tory z Tarnobrzega do Rzeszowa

  Region > Będą remontować tory z Tarnobrzega do Rzeszowa

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W przyszłym roku nad modernizowanym obecnie torem szlaku Tarnobrzeg - Nowa Dęba - Kolbuszowa - Rzeszów pojawić się może tzw. drut, oznaczający elektryfikację tego odcinka.

  O modernizacji szlaku z tarnobrzeskich Ocic do stolicy Podkarpacia Rzeszowa przestało się mówić, ale zabrano się do roboty. Tor, który przed kilkoma laty porastały chaszcze został już praktycznie odbudowany. Położono nowe betonowe podkłady, szyny, wyremontowano dużą część mostów.
  Prace trwają od roku. Na odcinku z Tarnobrzega do Kolbuszowej wznowiona został komunikacja, na razie towarowa. Codziennie jadą tędy pociągi z cysternami wiozącymi paliwo do magazynów w Widełce koło Kolbuszowej.

  W przyszłym roku rozpocząć ma się elektryfikacja szlaku, co oznacza rozpoczęcie kolejnego etapu modernizacji linii, która podróż ze stolicy Podkarpacia do stolicy Polski skróci o 1,5 godziny. Kiedy to nastąpi, jeszcze nie wiadomo. Bardzo prawdopodobne, że w 2010 roku, po 11-letniej przerwie wznowiony zostanie kolejowy ruch pasażerski z Tarnobrzega przez Nową Dębę i Kolbuszową do Rzeszowa. Nim to jednak nastąpi przeprowadzone zostaną prace przy dalszej modernizacji szlaku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo