Kolekcje jesienno-zimowe już w sklepach

  Kolekcje jesienno-zimowe już w sklepach

  Agata Pęk

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ciepłe ubrania pojawiły się już w stalowowolskiej galerii.

  Ciepłe ubrania pojawiły się już w stalowowolskiej galerii.

  Na witrynach sklepowych pojawiły się już najnowsze kolekcje na sezon jesienno-zimowy.
  Ciepłe ubrania pojawiły się już w stalowowolskiej galerii.

  Ciepłe ubrania pojawiły się już w stalowowolskiej galerii.

  Za oknami kalendarzowe lato, w sklepach już jesień. Na półkach i wystawach pojawiły się najnowsze jesienno-zimowe kolekcje odzieży. W nowych, wyższych cenach? Niekoniecznie.

  Ze sklepowych witryn powoli znikają wabiące plakaty, zachęcające do skorzystania nawet z 70-procentowej letniej obniżki. Zamiast nich na wystawach pojawiły się już typowo jesienno-zimowe stroje z najnowszych kolekcji.

  W modzie wielkie powroty

  Moda ma to do siebie, że często powraca, a niektóre jej elementy można uznać za ponadczasowe.
  Obserwujemy wielki powrót szarości, motywów kraty, ukośnych pasów oraz futrzanych dodatków. Duże wrażenie robią zestawienia barw i niecodziennie połączenia tkanin. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem na wczesną jesień mogą okazać się puchowy bezrękawnik, futrzana kamizelka lub ciepły kubrak.
  Choć ciepłe ubrania, prezentowane na wystawach już w sierpniu, mogą budzić pewne zaskoczenie, nie przeszkadzają klientom w zakupach. W świecie globalnego kapitalizmu, do którego należymy od kilku lat, taka konsumpcyjna gorączka jest normalna.

  - W sklepach już od kilku tygodni pojawiła się jesienno-zimowa kolekcja, która sprzedaje się bardzo dobrze. Jest duży wybór płaszczy, kurtek, bluz i swetrów. Kolekcja skierowana jest do coraz bardziej wymagających klientów. Wszystko, co może zapewnić nam ciepło, cieszy się dużym zainteresowaniem. Jeśli chodzi o kolorystykę, to dominują szarości, fiolety, zieleń, czerń, biel, krata oraz niezwykle modny tej jesieni kolor musztardowy, od pasków, po torebki oraz szaliki. Ceny strojów na jesień i zimę są porównywalne z tymi z ubiegłego roku - mówi ekspedientka z tarnobrzeskiego sklepu Troll.

  Metki bez większych zmian

  Ceny, takie jak przed rokiem, spowodowane są przede wszystkim tanim dolarem, którym polskie firmy płacą za import odzieży z Dalekiego Wschodu. Ale projektanci i dystrybutorzy na takie ceny nie narzekają. Powinni sobie to zrekompensować wyższymi dochodami, bo klienci będą kupować więcej ubrań.

  W tym roku kolekcje na chłodną porę roku pojawiły się w sklepach znacznie wcześniej niż kiedykolwiek.

  - Przemysł odzieżowy i obuwniczy z wielotygodniowym wyprzedzeniem zaplanował swoje przedsięwzięcia. Prawie we wszystkich sklepach, mieszczących się w galerii zagościły już na dobre najnowsze tegoroczne ubrania na jesień i zimę. Jak co roku liczymy na duże zyski - mówi Jacek Faraś, przedstawiciel do spraw marketingu w Galerii City Park w Stalowej Woli.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo