Nisko > Bakteria coli znowu w wodociągu

  Nisko > Bakteria coli znowu w wodociągu

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Sanepid wykrył bakterię coli w niżańskim wodociągu. Dzisiaj do stacji napłynęły oficjalne wyniki.

  Bakterię stwierdzono w dwóch pobranych próbkach. Wodę do badań pobrano we wtorek ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Nisku przy ul. 1000-Lecia oraz sklepu Biedronka w Nisku przy ul. Kwiatkowskiego. Sanepid w swoim komunikacie stwierdza: "W związku z powyższym informuje się odbiorców wody, aby do czasu uzyskania pozytywnych wyników i ogłoszenia komunikatu potwierdzającego przydatność wody do spożycia pod względem mikrobiologicznym, osoby w szczególności z osłabioną odpornością, rodzice, opiekunowie niemowląt i małych dzieci, korzystający z wody wodociągowej, zachowali szczególną ostrożność podczas korzystania z wody, w celach profilaktycznych należy używać wody przegotowanej.

  W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, należy zgłosić się do lekarza bez zbędnej zwłoki. Woda z sieci wodociągowej może być używana do celów sanitarnych."

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  miecio

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo