Stalowa Wola > Radni zablokowali zakładowi pogrzebowemu...

  Stalowa Wola > Radni zablokowali zakładowi pogrzebowemu budowę krematorium

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zakład Pogrzebowy "Memento" w Stalowej Woli nie będzie mógł szybko zbudować spopielani zwłok. Tak zdecydowali radni miejscy. - Trzeba dmuchać na zimne - powiedział jeden z radnych na wczorajszej sesji.

  Obiekt z piecem do spopielania stanąłby w sąsiedztwie cmentarza komunalnego, na dziesięcioarowej działce otoczonej gęstym lasem sosnowym. - Budynek nie byłby w ogóle widoczny z drogi, byłby ukryty w lesie - przekonuje Piotr Banaczyk, współwłaściciel "Memento".

  Jak nam powiedział, nowoczesny piec do spopielania zwłok sprowadzony byłby ze Stanów Zjednoczonych. Inwestycja ma wartość miliona złotych. Na przeszkodzie budowy spopielani zwłok stoi tylko jedno - brak zgody radnych na taki obiekt w studium zagospodarowania przestrzennego.

  Zdecydowana większość radnych miała opory przed zaklepaniem uchwały. Chcieli poznać szczegóły funkcjonowania pieca do spalana zwłok, zobaczyć jak takie zakłady funkcjonują w innych miastach. - Musimy wiedzieć nad czym mamy głosować - tłumaczyła Joanna Grobel-Proszowska. - Nie ma niczego złego w tym, że się zastanawiamy - powiedziała.

  Jednak przegłosowanie uchwały na nie, oznaczałoby także zablokowanie rozbudowy Sezamu. Radni wyszli z tej pułapki.

  Więcej w sobotnim "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo