Nowa Dęba > Brytyjska spółka przybliża Dębę do Doliny...

  Nowa Dęba > Brytyjska spółka przybliża Dębę do Doliny Lotniczej

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Nowodębska część doliny lotniczej, ku naszemu zadowoleniu rozwija się bardzo sprawnie - mówi burmistrz Wiesław Ordon. W działającym na terenie miasta oddziale brytyjskiej firmy CAV Aerospace rusza wydział blach duralowych. Spółka uruchamia także nowy oddział w Meksyku.

  Cav Aerospace Limited należy do stowarzyszenia Dolina Lotnicza, które skupia kilkadziesiąt firm z branży lotniczej w południowej i wschodniej części Polski. Nowodębski zakład, który pracuje od czerwca 2006, wchodzi w skład Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka współpracuje z firmą Hawker Beachcraft, Spirit Aerosystem, Boeing, Airbus

  Najbliższe zamierzenie inwestycyjne to rozbudowa budynku firmy i przystosowanie go do profilu działalności spółki. - Chcemy dobudować wysoką halę - zdradza prezes Żywiec. - Załatwiamy stronę formalną, kupiliśmy teren industrialny, który był jednak zakwalifikowany jako teren leśny, w związku z czym w pierwszej kolejności musieliśmy go wylesić i uzyskać wszelkie pozwolenia na budowę.

  Do końca tego roku firma planuje zatrudnić nowych pracowników. Tym samym zatrudnienie wzrośnie do 85 osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo