Stalowa Wola > Papież na nowym witrażu w bazylice

  Stalowa Wola > Papież na nowym witrażu w bazylice

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Bazylika konkatedralna w Stalowej Woli ma już w komplecie wszystkie witraże. Właśnie zostały zamontowane w lewej, bocznej kaplicy. Z kolorowych szkiełek ułożona jest postać papieża Jana Pawła II.

  Oprócz papieża, na witrażach jest wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej i gołębicy, symbolizującej Ducha Świętego. Ustawiony tu został także ołtarz, którego nie było oraz figura Matki Bożej Fatimskiej. Do tej pory puste pomieszczenie wykorzystywana do robienia Grobu Pańskiego i żłóbka. Prawa kaplica od dawna jest miejscem adoracji Najświętszego Sakramentu. Witraże zostały tu zainstalowane przed dwoma laty.

  Witraże do obydwu kaplic zaprojektował stalowowolski artysta Władysław Szpunar. Nawiązał do pięknych witraży, jakie już są w całym kościele. Wykonał je Krakowski Zakład Witraży Żeleński ze szkła sprowadzonego z huty Jasło i z Niemiec. Jak nam powiedział proboszcz parafii Edward Madej, Władysław Szpunar pracuje nad dalszym wystrojem kaplicy.

  W kaplicy papieskiej mają się znaleźć relikwie Sługi Bożego Jana Pawła II. Byłaby to prawdopodobnie część jego szaty. Byłaby to pierwsza relikwia w świątyni, którą poświęcił papież, jako metropolita krakowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo