Nowa Dęba > Samorząd podsumował współpracę z miastami...

  Nowa Dęba > Samorząd podsumował współpracę z miastami partnerskimi

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Samorząd Nowej Dęby dotychczas podpisał trzy umowy o współpracy z miastami partnerskimi. W kwietniu 2003 roku z Plemeur we Francji. Początkowa współpraca rozwijała się na bazie kontaktów sekcji badmintona z Nowej Dęby i Francji. Z czasem wymianę rozszerzono o działalność kulturalną i samorządową dotyczącą rozwoju przestrzennego i gospodarki. Dwa lata później gmina podpisała umowę z Fermoy w Irlandii. Jako ostatnia dołączyła gmina Suchowola z Ukrainy.

  Władze Nowej Dęby z dumą przyznają, że mimo tak krótkiego stażu współpracy z miastami partnerskimi, wielokrotnie rozwiązania stosowane na gruncie Nowej Dęby, były przenoszone do Irlandii. - Byli pod wrażeniem widząc naszą oczyszczalnię ścieków - dodaje burmistrz Ordon. - Uznanie było tak ogromne, iż po powrocie do Fermoy zmodernizowali swoją oczyszczalnię na wzór naszej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo