Mielec > Powstanie biblioteka lotnicza?

  Mielec > Powstanie biblioteka lotnicza?

  Magdalena Małodzińska

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Centrum Wiedzy Lotniczej to projekt magistratu, na które miasto właśnie stara się o dofinansowanie ze środków unijnych. Nowa biblioteka byłaby instytucją ponadregionalną.

  Nazwa projektu to Krajowe Lotnicze Centrum Biblioteczno-Wystawiennicze. Nowa instytucja miałaby powstać przy ulicy Długosza w Mielcu.

  W magistracie już od dawna było głośno o potrzebie utworzenia w mieście nowoczesnej biblioteki.
  Jednak koszty jej budowy znacznie przewyższają możliwości finansowe miasta. A na dofinansowanie ze środków unijnych, w przypadku biblioteki o znaczeniu miejskim, miasto nie ma prawa się ubiegać. Inaczej jest natomiast, jeżeli zasięg biblioteki byłby ponadregionalny. Wówczas można się starać o środki z programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". I walka miasta o te fundusze właśnie się rozpoczyna. Projekt magistratu jest na ukończeniu, składane są ostatnie podpisy pod dokumentacją.

  Termin składania wniosków upływa 30 września. Jeżeli projekt spotka się z akceptacją, wówczas miasto będzie mogło przystąpić do konkursu. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, to realizacja projektu ruszyłaby za około 2 lata.
  Koszt inwestycji wyceniono na 30 milionów. 85 procent tej sumy miałyby pokryć środki programu, resztę wyłożyłoby już miasto.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo