Region > Sędziowie przyłączyli się do ogólnopolskiego...

  Region > Sędziowie przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu

  /ebnis/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na dziś i jutro sędziowie z całej Polski zapowiedzieli dni bez wokandy. To forma protestu, który ma między innymi zmusić władze państwa do zmiany sposobu finansowania pracy sędziów.

  Dzisiaj w naszych sądach odbywa się zaledwie jedna trzecia rozpraw w stosunku do liczby tych przeprowadzanych w każdy inny dzień.

  Józef Dyl, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu zapewnia jednak, że nie ma takiej sytuacji, że osoby wezwane na rozprawę nie zostały przesłuchane.

  - Nie zdarzyło się tak, że wcześniej wyznaczono termin rozprawy, a teraz nagle go odwołano. Sędziowie, którzy przyłączyli się do akcji, już wcześniej znali termin dni bez wokandy i świadomie nie wyznaczyli terminów rozpraw na te dwa dni. Natomiast ci, którzy nie biorą udziału w akcji prowadzą rozprawy dziś i jutro normalnie - mówi Dyl.

  Potwierdza jednak, że znaczna część sędziów z sądów w Mielcu, Nisku, Kolbuszowej, Stalowej Woli i Tarnobrzegu przyłączyło się do protestu.

  Więcej jutro w Echu Dnia

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo