Tarnobrzeg > Wolontariusze malują oddział dziecięcej...

  Tarnobrzeg > Wolontariusze malują oddział dziecięcej chirurgii

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Postacie ze znanych bajek będą umilały małym pacjentom pobyt na oddziale chirurgii dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Wszystko za sprawą kilku wolontariuszek, które od kilku dni odnawiają szpitalne ściany.

  Na chirurgie dzieci w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu trafiają pacjenci z całego regionu. Można tam spotkać małych z Mielca, Stalowej Woli Nowej Dęby, a nawet Rzeszowa.

  Jak mówi Elżbieta Golik, specjalista do spraw marketingu w szpitalu, malowanie ma sprawić, by chorzy szybciej dochodzili do zdrowia.
  - Nowy wizerunek oddziału chirurgii dziecięcej szpitala pomoże przełamać stereotypy, jaki od lat towarzyszy oddziałom szpitalnym - mówi Elżbieta Golik. - Tego typu pomysły są realizowane w innych szpitalach, dlatego nie odkryliśmy niczego nowego. Chcieliśmy dołączyć do grona ludzi, którzy chcą umilić pobyt dzieciakom w szpitalu.

  Okazją do odnowienia ścian jest przeprowadzka oddziału do nowych pomieszczeń. Malują wolontariusze. Wśród nich są uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Tarnobrzegu. Agata Zdyrska i Małgorzata Wójtowicz. - Bajkowe postaci powstają na ścianach dzięki technice, do której wykorzystujemy rzutnik. - mówi Iwona Pol, koordynatorka pracy. - Dwie pierwsze sale zdobimy postaciami z "Kubusia Puchatka". W następnych wybierzemy inne bajkowe postacie.
  Oddanie wyremontowanego i kolorowego oddziału chirurgii dziecięcej szpitala zaplanowano na połowę października.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo