Nowa Dęba > Rusza budowa fontanny na głównym placu miasta

  Nowa Dęba > Rusza budowa fontanny na głównym placu miasta

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na centralnym placu Nowej Dęby ruszy długo oczekiwana budowa fontanny. Decyzję w tej sprawie, na ostatniej sesji podjęli miejscowi radni.

  Głosując za przystąpieniem gminy do realizacji inwestycji pod nazwą "Przebudowa Placu Wyzwolenia wraz z budową fontanny w Nowej Dębie" radni zakończyli ponad roczną przerwę w modernizacji Placu Wyzwolenia.

  Inwestycja ma wyeksponować walory centralnie położonego placu poprzez uporządkowanie przebiegu alejek, lokalizacji fontanny, nasadzenia zieleni.
  Jak tłumaczy lokalny samorząd, przyjęcie uchwały przez radnych było konieczne, gdyż plac wymaga docelowo zmiany zagospodarowania w zakresie układu głównych ciągów komunikacyjnych i ciągów spacerowych. Zagospodarowanie centrum placu wraz z fontanną obejmie także nasadzenia zieleni, zamontowanie oświetlenia i montaż ławek.

  - W roku bieżącym przystąpimy do zagospodarowania centrum placu poprzez budowę fontanny - zakomunikowała na sesji radnym Marzenna Bogdan. - Mamy już dokumentację projektową i wymagane zezwolenia na prowadzenie prac.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo