Kolbuszowa > Będzie syntetyczna murawa na boisku

  Kolbuszowa > Będzie syntetyczna murawa na boisku

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Rozkopane boisko nie martwi uczniów Zespołu Szkół numer 1 w Kolbuszowej. Jeśli uzbroją się w cierpliwość już w grudniu będą mogli zagrać w piłkę na nowoczesnym boisku sportowym o sztucznej nawierzchni.

  Do końca listopada powstaną dwa boiska. Jedno - większe pełnowymiarowe do gry w piłkę ręczną. Będzie można na nim zagrać również w kosza. Posłuży także uczniom do gry w piłkę nożną. Do boiska wielofunkcyjnego przylegać będzie mniejsze - o wymiarach 11 x 21 metrów, do gry w siatkówkę.

  Na nowym boisku wielofunkcyjnym w miejscu zniszczonej nawierzchni asfaltowej pojawi się sztuczna trawa. Podobne boisko sprawdziło się już w Zespole Szkół numer 2. Koszty utrzymania tego typu obiektów są o wiele mniejsze. Nie trzeba kosić trawy ani jej podlewać. Ponadto jak twierdzą fachowcy taka murawa jest o wiele bezpieczniejsza i chroniąca przed kontuzjami.

  Na pewno na boisku nie będzie stała woda. Umożliwi to odpowiedni system odwadniania, co jest bardzo ważne z uwagi na fakt, iż boisko znajduje się w pobliżu rzeki Nil, która często zalewa szkolne podwórko.

  Koszt budowy boiska oszacowano na blisko 530 tysięcy złotych. Cześć pieniędzy na ten cel da gmina. Z Ministerstwa Sportu i Turystyki Kolbuszowa otrzyma dofinansowanie w kwocie około 200 tysięcy złotych w ramach programu "Budowy boisk wielofunkcyjnych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży". PISZ/

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo