Nowa Dęba > Gmina przystąpiła Stowarzyszenia "Lasowiacka...

  Nowa Dęba > Gmina przystąpiła Stowarzyszenia "Lasowiacka Grupa Działania"

  Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Gmina Nowa Dęba przystąpiła do Stowarzyszenia "Lasowiacka Grupa Działania". Dzięki inicjatywie, miejscowi przedsiębiorcy, organizacje oraz rolnicy będą mogli korzystać z unijnych programów i wspólnotowych pieniędzy.
  Dzięki uchwale podjętej przez radnych, gmina formalnie już wstąpiła do Stowarzyszenia "Lasowiacka Grupa Działania", działającego jako Lokalna Grupa Działania i obejmującego obszar gmin Baranów Sandomierski, Bojanów i Nowa Dęba.

  W połowie listopada ubiegłego roku na spotkaniu inicjującym powołanie stowarzyszenia podpisano deklaracje współpracy między przedstawicielami trzech gmin.
  Zadaniem grupy jest opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju oraz powołanie Stowarzyszenia "Lasowiacka Grupa Działania", które będzie występować w imieniu członków i organizacji, instytucji i osób fizycznych na rzecz środowisk i obszarów wiejskich gmin.

  Celem stowarzyszenia będzie realizacja zamierzeń zapisanych w Lokalnej Strategii Rozwoju, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo