Stalowa Wola > Nasi policjanci mistrzami Polski w...

  Stalowa Wola > Nasi policjanci mistrzami Polski w ratownictwie drogowym

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Łukasz Wilk i Bogdan Krysa - mistrzowie Polski w ratownictwie drogowym.

  Łukasz Wilk i Bogdan Krysa - mistrzowie Polski w ratownictwie drogowym. ©Z. Surowaniec

  Łukasz Wilk i Bogdan Krysa - mistrzowie Polski w ratownictwie drogowym.

  Łukasz Wilk i Bogdan Krysa - mistrzowie Polski w ratownictwie drogowym. ©Z. Surowaniec

  Olbrzymi sukces odnieśli Bogdan Krysa i Łukasz Wilk - policjanci z ruchu drogowego z komendy w Stalowej Woli. Zajęli pierwsze miejsce na XI Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych w Opolu. Zostali mistrzami Polski.

  Policjanci reprezentowali na zawodach komendę policji w Stalowej Woli i Automobilklub Stalowa Wola. W ubiegłym roku zajęli trzecie miejsce na zawodach wojewódzkich, w tym roku pokonali wszystkich i stanęli na pudle jako zwycięzcy, otrzymując przepustkę na zawody ogólnopolskie, gdzie spisali się na medal.

  Uczestnicy zawodów musieli dzielić pomocy osobom w sfingowanych wypadkach drogowych. Te osoby miały ciężkie obrażenia i nie tylko trzeba było wiedzieć jak im pomóc, ale także jak zabezpieczyć teren i wezwać pomoc.

  Jak już o tym pisaliśmy, policjanci po wygraniu wojewódzkich zawodów, w nagrodę otrzymali czterodniową wycieczkę do brukselskiego europarlamentu, ufundowaną przez europosła Andrzeja Zapałowskiego z Ligi Polskich Rodzin. Przekazali ją dwójce podopiecznych Domu Dziecka.

  Na zawodach w Opolu startowały cztery drużyny reprezentujące Automobilklub Stalowa Wola. Drużynowo zajęli drugie miejsce.

  Komendant stalowowolskiej policji Grzegorz Śmiech nie kryje zadowolenia, że ma tak uzdolnionych policjantów. Jak wspomniał, policjanci z ruchu drogowego, ale także zajmujący się patrolami, są szkoleni, aby mogli udzielać pomocy poszkodowanych w wypadkach drogowych. - To są niezbędne umiejętności, jakie muszą mieć policjanci - zapewnił komendant.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Gofer

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo