Nowa Dęba > Zebrali książki, mapy i płyty CD dla Polaków na...

  Nowa Dęba > Zebrali książki, mapy i płyty CD dla Polaków na Ukrainie

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Ponad czterysta książek zebrali mieszkańcy Nowej Dęby dla Polaków w miejscowości Rudki na Ukrainie. W najbliższych dniach książki trafią w ręce osób, które tworzą w Rudkach Parafialną Bibliotekę Polską.

  W zbiórkę, która jest prowadzona od kilkunastu dni zaangażowało się kilka lokalnych stowarzyszeń i organizacji. Przedstawiciele Stowarzyszenia Ratusz, Bractwa Rycerskiego oraz portalu InfoNowaDeba rozpropagowali akcję wśród mieszkańców i znajomych.
  Z pomocą przyszedł ksiądz Eugeniusz Nycz, proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, który udostępnił na potrzeby zbiórki kościelne pomieszczenia i nawiązał współpracę z przedstawicielami tamtejszej parafii.

  Wśród zgromadzonych woluminów przeważają lektury szkolne, powieści oraz książki historyczne. Ofiarodawcy przekazali także mapy i płyty CD. Proboszcz Eugeniusz Nycz, który pod koniec ubiegłego tygodnia pojechał na Ukrainę po powrocie powie, jakie są konkretne oczekiwania Polaków z Rudek. Wtedy też okaże się, czy akcja będzie kontynuowana.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo