Region > Kochanowski w Teatrze im. Siemaszkowej

  Region > Kochanowski w Teatrze im. Siemaszkowej

  /ra/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pierwszą w tym sezonie premierą rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej jest sztuka “Jan Kochanowski - miło szaleć kiedy czas po temu". Premiera sztuki już w sobotę, a grana będzie jeszcze w środę, czwartek i piątek o godz. 11.

  Reżyseruje ją Sławomir Gaudyn, znany m.in. ze sztuki “Ciepliński". Wśród aktorów są Mariola Łabno-Flaumenhaft, Anna Demczuk, Joanna Baran (Diana w “Ani z Zielonego Wzgórza"), Piotr Napieraj, Piotr Szulc i Łukasz Krzemiński.

  - “Miło szaleć" to kombinacja pieśni i fraszek utrzymana w stylu “Opisu obyczajów za panowania Augusta III" Jędrzeja Kitowicza z krakowskiego Teatru STU - mówi Przemysław Tejkowski, dyrektor teatru. - Dużo tańca, muzyki, dobrego humoru i niezłej zabawy. Spektakl będzie miał walory edukacyjne, ale z powodzeniem mogą go obejrzeć także dorośli.

  Wybór Kochanowskiego nie jest przypadkowy. Rzeszowski teatr chce go pokazać nie tylko autora trenów i innych dzieł, takich jak “Odprawa posłów greckich", do których “zmuszają" w szkołach, ale również poetę dowcipnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo