Mielec > Niepełnosprawni bioorą udział w kursie komputerowym

  Mielec > Niepełnosprawni bioorą udział w kursie komputerowym

  AT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od kilku tygodni w Mielcu 13 niepełnosprawnych (w tym 10 poruszających się na wózkach) bierze udział w specjalnych kursach komputerowych.

  Osoby te spotykają się trzy razy w tygodni na zajęciach w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA, podczas których uczą się podstaw obsługi komputera, edycji tekstu, obsługi Internetu, a także pozyskiwania, przetwarzania i prezentowania informacji oraz podstaw pracy biurowej. Osoby niepełnosprawne mają już za sobą dwa z powodzeniem zdane egzaminy z podstaw obsługi komputera i edycji tekstu, a czeka ich jeszcze jeden. Po zakończeniu kursu otrzymają Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL).

  Podczas trwanie projektu uczestnicy bardzo zżyli się ze sobą. Dzięki tym zajęciom przebywają w grupie osób o podobnych problemach, mogą dyskutować, służyć sobie nawzajem radą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo