Region > Uwaga na czad! O tragedię nietrudno

  Region > Uwaga na czad! O tragedię nietrudno

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Niewiele brakowało, a sześć osób w tym dwójka dzieci, padłoby ofiarą groźnego tlenku węgla. Zabójczy gaz wydobywał się z niesprawnego piecyka gazowego, zainstalowanego w mieszkaniu w bloku na jednym z rzeszowskich osiedli. Wszyscy przebywający w mieszkaniu z objawami podtrucia zostali przewiezieni do szpitala.
  O zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni przedwczoraj około godziny 22. Po przybyciu na miejsce okazało się, że poszkodowanych zostało sześć osób, w tym dwójka dzieci.

  W mieszkaniu strażacy zamknęli dopływ gazu i przewietrzyli całe pomieszczenie.
  Oplombowany został przez policjantów piecyk gazowy, który jak wynika ze wstępnych ustaleń był przyczyną podtrucia domowników. Jego dalsze użytkowanie będzie możliwe dopiero po dokładnym zbadaniu przez specjalistę.

  Z przeprowadzonej przez policjantów rozmowy z właścicielką mieszkania wynika, że około dziesięciu minut po włączeniu piecyka gazowego, przebywające w mieszkaniu osoby zaczęły skarżyć się na suchość w ustach, bóle i zawroty głowy. Po kilku dalszych minutach jedno z przebywających tam dzieci straciło przytomność. Natychmiast został wyłączony piecyk gazowy. Nieprzytomną dziewczynkę wyniesiono na balkon, wezwano pogotowie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo