Stalowa Wola > Liceum Ogólnokształcące imienia Komisji...

  Stalowa Wola > Liceum Ogólnokształcące imienia Komisji Edukacji Narodowej obchodziło jubileusz 70-lecia

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ślubowanie uczniów pierwszych klas w obecności absolwentów liceum.

  Ślubowanie uczniów pierwszych klas w obecności absolwentów liceum. ©Z. Surowaniec

  Ślubowanie uczniów pierwszych klas w obecności absolwentów liceum.

  Ślubowanie uczniów pierwszych klas w obecności absolwentów liceum. ©Z. Surowaniec

  Takiego ślubowania uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcące imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli jeszcze nie miało. "Pierwszaki" ślubowały na sztandar w otoczeniu kilkuset byłych absolwentów.

  A okazją były obchody siedemdziesięciolecia liceum. Powstało razem z miastem. I osiąga wspaniałe rezultaty. Należy do najlepszych liceów na Podkarpaciu i w Polsce.

  Do Miejskiego Domu Kultury wszyscy przeszli przez miasto w pochodzie.
  Radosnemu świętowaniu sprzyjała słoneczna pogoda. Sala widowiskowa wypełniła się na parterze i na balkonie. Młodzież wystawiła wzruszający program poetycki i przypomniała historię szkoły. Nauczycielki Jolanta Biłogras i Marta Brodawska otrzymały nagrody kuratora oświaty. A przedstawiciel ministra oświaty przekazał matematykowi Waldemarowi Rożkowi upominek i nazwał go "najlepszym nauczycielem matematyki w Polsce".

  Na finał w szkole odbył się wielki bal absolwentów. Na pamiątkę wszyscy otrzymali wydaną na tę okazję czterystustronicową książkę upamiętniającą historię liceum.

  Do liceum uczęszcza ponad 900 uczniów. Blisko 40 procent to uczniowie mieszkający w kilkudziesięciu miejscowościach w promieniu kilku, a nawet kilkudziesięciu kilometrów od Stalowej Woli. Szkoła zatrudnia 70 nauczycieli i 12 pracowników administracji i obsługi. Zdawalność absolwentów na studia utrzymuje się na poziomie około 90 procent.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo