Tarnobrzeg > Oddział ortopedyczny w Szpitalu Wojewódzkim...

  Tarnobrzeg > Oddział ortopedyczny w Szpitalu Wojewódzkim zwiększył powierzchnię

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Skrócą się kolejki oczekujących pacjentów na zabieg w oddziale ortopedyczno - urazowym w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Od kilkunastu dni oddział pracuje na większej powierzchni. Zwiększyła liczba łóżek dla chorych, którzy przyjeżdżają na zabiegi z terenu południowo - wschodniej Polski.

  Nowa powierzchnia i zwiększenie liczby łóżek, to nie jedyna nowinka, jaka wiąże się z przeniesieniem oddziału.
  Pacjenci korzystają już z nowoczesnego artroskopu, zakupionego przy wsparciu lokalnego samorządu. Dyrekcja szpitala planuje także zakup kolejnego aparatu do wykonywania dodatkowych zabiegów ortopedycznych, tak zwanej lampy z ramieniem c.
  Powiększenie powierzchni oddziału, to pierwszy krok do stworzenia centrum ortopedycznego, o co od dawna zabiega ordynator Rajmund Cieślicki. - Jest to oddział, którzy przyjmuje pacjentów nie tylko z Tarnobrzega, ale z Rzeszowa, Stalowej Woli, Mielca i ościennych województw - dodaje wicedyrektor Wąsik.

  - Aby stworzyć centrum, musimy pozyskać dodatkowe pieniądze na zakup kolejnych łóżek oraz specjalistyczny sprzęt. Zamierzamy także otworzyć w sąsiedztwie ortopedii, oddział rehabilitacyjny, gdzie pacjenci po zabiegach, będą dochodzili do pełnej sprawności.
  Na tarnobrzeskim oddziale do zdrowia dochodzą pacjenci z Podkarpacia i ościennych województw.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo