Stalowa Wola > W przyszłym roku powstaną bloki, do których...

  Stalowa Wola > W przyszłym roku powstaną bloki, do których trafią zadłużeni lokatorzy

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Stalowej Woli powstają nowe bloki tylko na osiedlu Ogrody.

  W Stalowej Woli powstają nowe bloki tylko na osiedlu Ogrody. ©Z. Surowaniec

  W Stalowej Woli powstają nowe bloki tylko na osiedlu Ogrody.

  W Stalowej Woli powstają nowe bloki tylko na osiedlu Ogrody. ©Z. Surowaniec

  Gdyby nagle pojawił się w Stalowej Woli blok socjalny, gdzie trafiliby lokatorzy nie płacący czynszu, w Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego zwolniłoby się 180 mieszkań. W budynkach komunalnych jest 400 mieszkań do odzyskania!

  Spółdzielnia ma prawomocne wyroki, ale nie może pozbyć się zadłużonych lokatorów. Za to, gdzie ich umieścić, odpowiedzialne jest miasto. A miasto dopiero myśli o budowie takich bloków i ustawianiu kontenerów jako mieszkań tymczasowych.

  - Stalowa Wola potrzebuje dwieście mieszkań socjalnych - ocenia prezydent Andrzej Szlęzak. Ma nadzieję, że w przyszłym roku powstanie blok z mieszkaniami socjalnymi o niskim standardzie na 40 mieszkań przy ulicy Orzeszkowej, drugi taki sam wybudowany byłby w następnym roku.

  - To nie będą mieszkania dla ludzi z marginesu, tylko dla rodzin, którym się nie powiodło - sprecyzował prezydent. Dla innych miasto kupiłoby kontenery, gdzie byłyby mieszkania tymczasowe.

  Prezydent wyraził nadzieję, że zagrożenie eksmisją i możliwość przeniesienia do mieszkania o gorszym standardzie, podziałałyby mobilizująco na dłużników. Już bowiem tak było, że lokatorzy zagrożeni eksmisją do gorszych warunków, regulowali należności za czynsz wynoszący nawet 10 tys. zł. - Teraz dłużnicy wiedzą, że nie możemy ich wyrzucić do zastępczych mieszkań, nie płacą i śmieją nam się w twarz - ubolewa prezydent.

  Jak zapewnił radny Jan Sibiga, prowadzący debatę o sytuacji mieszkaniowej w Stalowej Woli, w mieście są tereny pod budownictwo jednorodzinne i pod budowę wysokich bloków wielorodzinnych. Panuje olbrzymi głód na mieszkania do wynajęcia, jest wielu chętnych do kupna mieszkania średniej wielkości, ale o podwyższonym standardzie.

  Spółdzielnia Mieszkaniowa nie buduje mieszkań, ponieważ sparzyła się ostatnio, kiedy wybudowała blok w centrum miasta i przez kilka lat nie mogła sprzedać tam mieszkań.

  Jedynie Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego buduje mieszkania, a i to ma z tym problemy. Właśnie cofnięte zostało jej pozwolenie na budowę trzeciego segmentu bloku na osiedlu Ogrody, gdzie ma powstać 48 mieszkań. Budowę bloku mieszalnego zapowiedział natomiast Stalprzem, do tej pory budujący na zlecenie innych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo