Region > Jutro biała sobota w podkarpackich przychodniach i...

  Region > Jutro biała sobota w podkarpackich przychodniach i szpitalach

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Białą sobotę organizuje dziewięć placówek medycznych w naszym województwie. To poradnie i szpitale, które odpowiedziały na apel Narodowego Funduszu Zdrowia.

  - Pierwszy raz zorganizowaliśmy akcję z bezpłatnymi badaniami z okazji ósmego marca - przypomina Marek Jakubowicz. - Potem była majówka dla zdrowia. Teraz jest jesień, czyli czas kiedy należy szczególnie o siebie zadbać, przed nadchodzącą zimą.

  Z badania mammograficznego mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat. Przysługuje ono raz na dwa lata, zaś cytologia jest przeznaczona dla pań w wieku od 25 do 59 lat, jeżeli w ostatnich trzech latach takie badanie profilaktyczne nie było wykonane.

  W naszym regionie gotowość przeprowadzenia badań mammograficznych i cytologicznych zgłosił Szpital Powiatowy w Nisku przy ulicy Kościuszki 1. Badania będą wykonywane od godziny 9 do 15.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo