Mielec > Ogłoszą nowy przetarg na sprzedaż Laboratorium...

  Mielec > Ogłoszą nowy przetarg na sprzedaż Laboratorium Frakcjonowania Osocza

  Magdalena Małodziński

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Konieczny nowy przetarg. Cena wywoławcza ma być niższa
  Ani jedna firma nie przystąpiła do przetargu na sprzedaż Laboratorium Frakcjonowania Osocza w Mielcu.

  Przetarg został ogłoszony na początku września. Do wczoraj do syndyka masy upadłościowej LFO nie wpłynęła ani jedna oferta kupna.

  Ostatnio nie milkły spekulacje, czy do przetargu przystąpi giełdowa spółka Bioton, która do końca tego roku dzierżawi LFO i ma obok Agencji Rozwoju Przemysłu prawo jego pierwokupu.
  Wprawdzie firma kilka miesięcy temu wycofała się z wcześniej deklarowanego wybudowania jedynej w Polsce fabryki, zajmującej się przetwarzaniem osocza na leki krwiopochodne, to jednak wciąż wierzono, że do przetargu przystąpi. - Sprawa budzi kontrowersje. Spółka nadal się zastanawia - informował jeszcze tydzień temu Michał Dudzic, sędzia Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu, nadzorujący proces upadłościowy spółki.

  Na decyzję Biotonu z pewnością miała wpływ określona przez rzeczoznawców cena wywoławcza laboratorium - 23 miliony złotych.

  Teraz czeka nas drugi przetarg. Tym razem jednak cena wywoławcza ma być niższa. Niewykluczone też, że syndyk będzie zainteresowany poszukiwaniem nowego dzierżawcy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo