Nowa Dęba > Znak stoi na środku chodnika

  Nowa Dęba > Znak stoi na środku chodnika

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W tym miejscu piesi powinni uważnie patrzeć nie tylko pod nogi…

  W tym miejscu piesi powinni uważnie patrzeć nie tylko pod nogi… ©M. Radzimowski

  W tym miejscu piesi powinni uważnie patrzeć nie tylko pod nogi…

  W tym miejscu piesi powinni uważnie patrzeć nie tylko pod nogi… ©M. Radzimowski

  Czy znak drogowy może stać na samym środku chodnika? Nie powinien, ale stoi - postawiony przez drogowców pracujących przy modernizacji drogi krajowej nr 9 w Nowej Dębie (powiat tarnobrzeski). Naczelnik wydziału odpowiadającego za bezpieczeństwo obiecał zbadać sprawę.

  O kuriozalnej sytuacji poinformowała nas jedna z czytelniczek. Kilka dni temu znak informujący o przejściu dla pieszych, "wyrósł" w samym środku osi nowo wybudowanego chodnika, nieopodal Komisariatu Policji.
  Jakby tego było mało, kilka metrów dalej jest taki sam znak drogowy i też stoi… na chodniku, ale starym. Ten drugi zapewne wkrótce zniknie, gdyż wraz z wybudowaniem wysepki na drodze, przejście dla pieszych zostało o kilka metrów przesunięte.

  - Ale co znak drogowy robi na samym środku chodnika? - zastanawia się nowodębianka.

  Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem w rzeszowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obiecał nam sprawę wyjaśnić.

  - Oczywiście przepisy nie zezwalają na ustawianie znaków na chodniku, gdyż stwarzałoby to zagrożenie. Dlatego jestem prawie pewien, że w tym przypadku mamy do czynienia ze znakiem tymczasowym, postawionym na czas trwania prac - mówi Sylwester Chanowski, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem GDDKiA oddział w Rzeszowie.

  Miejmy nadzieję, że sprawa oznakowania "dziewiątki" w tym miejscu szybko zostanie wyjaśniona. Zanim jakiś roztargniony pieszy rozbije głowę o rurkę znaku, którego przecież na chodniku nikt się nie spodziewa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo