Stalowa Wola > Szpital kupił nowy ambulans

  Stalowa Wola > Szpital kupił nowy ambulans

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nowy ambulans pogotowia ratunkowego marki ford będzie za miesiąc jeździć na wezwania w powiecie stalowowolskim. Nie powiększy się ilość ekip ratunkowych, będzie ich nadal cztery. Zakup pozwoli na wycofanie najbardziej wysłużonej karetki.

  Szpital otrzymał na kupno pojazdu 200 tys. zł od marszałka podkarpackiego Zygmunta Cholewińskiego. 50 tys. zł przekazało Stowarzyszenie Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych, a 20 tys. zł wyłożył sam szpital. Tu duża suma, ale pozwoli na kupno karetki tylko z podstawowym wyposażeniem. "Wypasiona" wersja z pełnym wyposażeniem kosztuje bowiem nawet 400 tys. zł.

  O cenie ambulansu zdecydował przetarg. Będzie to pierwszy ford w szpitalu. Teraz auto trafi do specjalistycznego zakładu w Kutnie, gdzie będzie wyposażone w sprzęt medyczny do ratowania życia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo