Mielec > W piątek w przychodniach wolny dzień

  Mielec > W piątek w przychodniach wolny dzień

  Anna Krężel

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W powiecie mieleckim w piątek przychodnie rodzinne będą zamknięte. Pacjenci, którzy w tym dniu wybiorą się do lekarza będą zmuszeni zgłosić się w pogotowiu.
  Dzień Wszystkich Świętych wypada w weekend, stąd pracownikom przysługuje jeden dzień wolny. W przychodniach to będzie właśnie piątek, a pacjenci pomocy będą szukać w pogotowiu.

  - Odkąd pogotowie ma podpisaną umowę z NFZ, zastępujemy lekarzy rodzinnych w czasie, w którym oni nie pracują. - mówi Zbigniew Bober, dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZ w Mielcu. - To jest czas po godzinie 18, kiedy lekarze kończą przyjmować pacjentów, a także dni świąteczne.

  - Przyjmowani będą wszyscy pacjenci i chorzy - mówi jeszcze Zbigniew Bober, dyrektor pogotowia. - Oczywiście możemy zapewnić jedynie ograniczoną formę opieki medycznej, gdyż nie posiadamy całej dokumentacji pacjentów. Dlatego wskazane jest, by takie osoby najpierw kontaktowały się telefonicznie ze swoimi lekarzami.

  O całej sytuacji oficjalnie nic nie wie NFZ, do którego lekarze zobowiązani są wysłać zawiadomienia i od którego powinni otrzymać zgodę.

  - My jeszcze nic nie wiemy - mówi Robert Bugaj, zastępca dyrektora do spraw medycznych rzeszowskiego NFZ. - Z reguły lekarze informują nas w ostatniej chwili, dlatego nawet w czwartek może wpłynąć wniosek. Taka sytuacja wynika z przyczyn od lekarzy niezależnych, są zobowiązani przez prawo do otrzymania dnia wolnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo