Stalowa Wola > Huta sprzedaje Zakład Zespołów Mechanicznych

  Stalowa Wola > Huta sprzedaje Zakład Zespołów Mechanicznych

  eref

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Huta Stalowa Wola SA chce sprzedać jedną ze swoich spółek - Zakład Zespołów Mechanicznych. Ogłoszono wezwanie do rokowań w sprawie zakupu większościowego pakietu udziałów za ponad 65 milionów złotych.

  Huta Stalowa Wola SA jest producentem maszyn budowlanych i sprzętu wojskowego. W skład grupy kapitałowej wchodzi 14 spółek, między innymi Zakład Zespołów Mechanicznych, który zajmuje się przede wszystkim produkcją elementów układów podwoziowych i hydraulicznych do maszyn budowlanych oraz produkcją kruszarek do kamienia i betonu.

  - Sprzedaż spółki Huta Stalowa Wola Zakład Zespołów Mechanicznych jest elementem planu restrukturyzacji, który zakłada sprywatyzowanie zakładów niepowiązanych z procesem projektowania, produkcji i sprzedaży maszyn budowlanych - mówi Bartosz Kopyto, pełnomocnik Zarządu Huta Stalowa Wola SA.
  - Rokowania z przyszłym inwestorem będą obejmować między innymi program rozwoju firmy, sprawy dotyczące ochrony pracowników i wzmocnienie pozycji firmy na rynku. Zainteresowanie tą spółką jest, na obecnym etapie prywatyzacji nie mogę jednak ujawniać więcej szczegółów na ten temat - dodaje.

  W najbliższym czasie Huta Stalowa Wola zamierza sprzedać kolejne spółki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama