Region > Nie ma kolejek po zwrot motoakcyzy

  Region > Nie ma kolejek po zwrot motoakcyzy

  eref

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Mieszkańcy Podkarpacia nie kwapią się do odzyskania ewentualnych nadpłat w podatku akcyzowym z tytułu sprowadzenia z zagranicy używanego samochodu. Lawiny wniosków nie było i raczej nie będzie.

  Wnioski o zwrot akcyzy za używane samochody sprowadzane z krajów Unii Europejskiej można składać od 19 lipca bieżącego roku. Wówczas bowiem weszła w życie ustawa określająca zasady zwrotu podatku za samochody starsze niż dwuletnie, kupione w krajach Unii Europejskiej i innych krajach w okresie do 1 maja 2004 roku do 30 listopada 2006 roku.
  Chodzi o różnicę między zgodnymi z prawem stawkami akcyzy 3,1 procent i 13,6 procent (w zależności od pojemności silnika), a stawką faktycznie zapłaconą przez podatnika, która rosła o 12 procent rocznie i mogła dochodzić nawet do 65 procent.

  Według szacunków o zwrot nadpłaconego podatku mogą w całym kraju wystąpić nawet 2 miliony właścicieli samochodów. Po trzech miesiącach od momentu wejścia w życie stosownej ustawy wszystko wskazuje na to, że tak nie będzie.
  - Okazuje się, że słusznie przypuszczaliśmy, iż nie należy się spodziewać lawiny wniosków o zwrot akcyzy - mówi Małgorzata Blacharska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu. - W lipcu do Urzędu Celnego w Rzeszowie wpłynęło 96 wniosków w tej sprawie, w sierpniu 66, a we wrześniu 90 wniosków. Dla porównania w kwietniu było 99 wniosków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo