Baranów Sandomierski > Samorząd wybudował 18 kilometrów...

  Baranów Sandomierski > Samorząd wybudował 18 kilometrów nowych dróg

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zmotoryzowani mieszkańcy Baranowa Sandomierskiego jadąc w kierunku centrum gminy, Tarnobrzega lub Mielca nie walczą już z wybojami i dziurawymi drogami. Wszystko dzięki 18 kilometrom nowych, asfaltowych dróg, jakie w tym roku wybudowano na terenie wszystkich sołectw.

  O potrzebie budowy lokalnych dróg, z których skorzystają główne mieszkańcy sołectw w magistracie mówiło się od dawna. O asfaltowe drogi upominali się mieszkańcy i reprezentujący ich radni z sołectwa Kaczaki, Ślęzaki i Skopania. Zmotoryzowani mieli dość jazdy po polnych drogach, które zimą pokrywały zmrożone koleiny, po jesiennych deszczach zalewały kałuże, a latem unosił się nam nimi tuman kurzu. - Dlatego opracowaliśmy plany i przeanalizowaliśmy sytuację wszystkich 14 sołectw - mówi Mirosław Pluta, burmistrz Baranowa. - Prace podzieliliśmy równomiernie, tak by skorzystało każde sołectwo. Najkrótszy odcinek miał 20 metrów, najdłuższy dwa kilometry.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo